Субота, 24 липня 2021

Домівка

Добре тому, хто у своєму дому

Як підрізувати орхідею

Фаленопсисы - гібридні орхідеї, цвітуть у будь-яку пору року. На тривалість їх цвітіння багато в чому впливають умови утримання, загальний стан орхідеї і генетика. Зазвичай фаленопсисы цвітуть 2-6 місяців в році.


 

Інструкція

1. Окрім найкрасивішої квітки і бутонів, що ще не розкрилися, у кожного квітконосу орхідеї є зростаючий кінчик. Якщо він має зелений колір, то рослина ще здатна утворювати нові бутони і продовжувати цвітіння. Це може спостерігатися при розкритті інших кольорів або ж при обпаданні усіх квіток впродовж 1-3 місяців. А може і взагалі не статися.

2. Серед рослинників прийнято вважати, що фаленопсис відквітнув, якщо пожовтів, почорнів або зовсім засохнув кінчик квітконосу. Ось тоді і слід видалити цей кінчик. Квітконіс обрізуйте біля самої основи, тобто він має бути зрізаний повністю. Можна також обрізувати лише верхівку, де раніше були квіти.


3. Усі квітконоси орхідей мають так звані "сплячі" бруньки. Вони знаходяться в захисних лусочках. При довгому квітконосі таких бруньок може бути до чотирьох. Кожна їх цих поек здатна пустити бічний квітконіс або створити "діток", тому іноді варто дочекатися, поки на старому квітконосі виростуть нові квіти. У цих цілях квітконіс обрізують трохи вище за ці бруньки.

4. Треба враховувати, що залишок старого квітконосу уповільнюватиме зростання нових, тому що орхідея віддаватиме сили і поживні речовини, щоб підтримати життя старого квітконосу, жертвуючи новими квітучими пагонами.

5. "Дітки" зазвичай з'являються в літній час, коли жарко і досить волого. Коли "дітки" фаленопсиса пустять корені завдовжки 5 см і більше, її можна обрізувати разом з частиною квітконосу і висадити в окремий вазон.

6. Після цвітіння кольорами.