Субота, 24 липня 2021

Здоров'я

Все можна купити, тільки здоров’я — ні

Головний біль. Як лікувати головний біль (жіноче здоров "я)

У виникненні головних болів напруги ми звикли звинувачувати стрес, який є реакцією на брак коштів, негаразди на роботі і сварки з домашніми. Можливо, подібні твердження мають певний сенс, оскільки не всі вчені твердо впевнені в тому, що подібні болі викликані тільки скороченням м 'язів. Як стверджують фахівці, набагато частіше зустрічаються люди, які страждають ними в результаті спадкової схильності, пов 'язаної з патологічною реакцією на стрес. Такі головні болі нерідко носять хронічний характер. Зокрема, це відноситься до мігрені, що заслужено має більш погану репутацію, ніж головний біль напруги. Однак і ДБН, і мігрень, і болі під час статевого акту, як правило, мають доброякісний характер. Тому при їх лікуванні можна доповнити медикаментозну терапію деякими засобами народної медицини з арсеналу народних цілителів.

Для початку наведемо кілька корисних порад для тих, хто страждає хронічними головними болями. Ці нехитрі рекомендації засновані на народному досвіді, і їх ефективність підтверджена на практиці.


1. За деякими даними, головні болі під час сексуальної активності можуть бути спровоковані тютюном. У цьому випадку можна порадити курцям скоротити денну норму сигарет або кинути курити зовсім. Принаймні постарайтеся не курити за кермом, оскільки в цьому випадку ви вдихаєте подвійну порцію окису вуглецю, що надходить до легенів і з вихлопними газами, і з тютюновим димом.

2. Не спіть вдень або на заході сонця. При суворому дотриманні цього стародавнього правила зникають концентровані головні болі.

3. Інтенсивні пульсуючі болі при мігрені можна послабити за допомогою тугої пов 'язки. Цей стародавній народний метод сприяє деякому ослабленню припливу крові до голови.

4. Якщо вас мучить мігрень, відмовтеся від парфумів, туалетної води або одеколону: сильні аромати можуть спровокувати черговий напад головного болю.


5. Якщо ви любитель кави, постарайтеся обмежити споживання цього напою 1-2 чашками на день. Однак зовсім від нього відмовлятися не рекомендується, оскільки за відсутності щоденної порції кофеїну кровоносні судини втратять необхідний тонус. Брак кофеїну, так само як і його надлишок, здатний викликати головний біль.

6. Харчуйтеся регулярно: часто і потроху. У жодному разі не можна пропускати прийом їжі або відкладати його до більш зручного часу. Подібне ставлення до потреб власного організму може обернутися для вас регулярними головними болями. Так, якщо довго відкладати прийом їжі, через нестачу поживних речовин кровоносні судини звужуються, що саме по собі є причиною виникнення головного болю напруги. Але після того як ви нарешті зволите пообідати, судини різко розширяться, що в результаті призведе до пульсуючого головного болю. Ще гірше, якщо під час вимушеного "посту" ви жуєте гумку. У цьому випадку головний біль, крім перелічених причин, посилюється повторюваними жувальними рухами.

7. Знайте, якої їжі вам слід уникати. У деяких людей спостерігається індивідуальна непереносимість певних продуктів, наприклад молока. Постарайтеся уникати дешевих м 'ясних консервів, сосисок і напівфабрикатів. Ці і подібні їм продукти, як правило, містять велику кількість консервантів, що також може спровокувати головний біль. Як кажуть деякі сучасні дієтологи, "гірчицю і сосиску віддайте ворогові".

8. Якщо вас мучать головні болі напруги, відмовтеся від натурального шоколаду. У ньому міститься речовина тирамін, яку багато фахівців вважають головним винуватцем головного болю. Горіхи і тверді сорти сиру повинні обов 'язково бути присутніми у вашому раціоні, але в міру, оскільки зазначені продукти

також багаті на тирамін. І не захоплюйтеся алкоголем, особливо слабоалкогольними коктейлями з вмістом консервантів.

9. Не варто зловживати і морозивом, особливо якщо на вулиці сорокаградусна спека. Якщо вже ви зовсім не можете відмовитися від цього ласощів, принаймні їжте його повільно, щоб кожен покладений в рот шматочок встиг нагрітися до того, як ви його проковтнете. Дотримування цієї поради допоможе запобігти нападу головного болю, пов 'язаного з переохолодженням задньої стінки горлянки.

10. При головному болю напруги уникайте галасливих місць, захищайте очі від яскравого сонячного світла і не захоплюйтеся телевізором. Якщо ви працюєте на комп 'ютері, робіть перерви частіше, ніж годиться за інструкцією. Не завадять і "антиблікові" очки. У всіх перерахованих випадках ви уникнете надмірної напруги слухового апарату і м 'язів очного яблука.


11. Пам "ятайте про почуття гумору і постарайтеся не приймати події надто близько до серця. У багатьох випадках меланхолія і мізантропія є не причиною, а наслідком наполегливих головних болів напруги.

12. Постарайтеся не думати про проблеми, особливо якщо вони мають меркантильний характер. Спробуйте тверезо оцінити ситуацію і знайти вихід з положення, але не зводьте себе емоційно пофарбованими роздумами. Подібні "експерименти" над власною нервовою системою можуть спровокувати не тільки головні болі напруги, але і справжнісіньку депресію. Приймаючи чергове рішення про те, як заробити трохи більше, враховуйте фізичні можливості свого організму. Коли біль дійсно небезпечний:

Якщо вам далеко за сорок і до цього вас ніколи не мучили головного болю.

- Якщо змінилася звична локалізація головного болю.

Якщо головні болі різко посилилися або стали виникати у вас частіше.

- Якщо для головного болю немає видимих причин.

- Якщо через напади головного болю вам доводиться дзвонити на роботу, щоб взяти відгул.

- Якщо головні болі супроводжують симптоми з боку нервової системи - такі, як оніміння кінцівок, запаморочення, часткова втрата пам 'яті або неполадки із зором.


- Якщо головні болі супроводжують соматичні симптоми.