Субота, 24 липня 2021

Здоров'я

Все можна купити, тільки здоров’я — ні

"Пневмонія: причини, симптоми і коли потрібно звернутися до лікаря "

Причини розвитку пневмонії


Коли в наш організм проникають хвороботворні мікроби, потрапляючи в дихальні шляхи і носоглотку, при високій їх активності і зниженому імунітеті розвиваються різні інфекційні хвороби. А система дихання, зокрема, легкі, дуже вразлива для таких захворювань. В результаті може початися запалення слизової оболонки бронхів - бронхіт, або ж запалення легеневої тканини - пневмонія.

Як правило, пневмонія - це ускладнення після якогось іншого захворювання. Найчастіше це може бути наслідком перенесеного грипу або якихось гострих вірусних інфекцій - нежитю, фарингіту, ларингіту, бронхіту. Але розвивається пневмонія і при інших інфекціях, а також травмах, перенесених операціях тощо.

На жаль, багато з нас дуже легковажно ставляться до того, що ми часто називаємо простою застудою. І спохоплюємося лише тоді, коли звичні домашні засоби не допомагають, а самопочуття все погіршується.

"Слід пам 'ятати, що категорично не можна встановлювати собі діагноз самостійно і займатися самолікуванням! ""


У разі пневмонії наслідки такого ставлення можуть бути досить серйозними, і лікарська допомога може безнадійно запізнитися. Тому дуже важливо прислухатися до власного самопочуття і при певних симптомах негайно звернутися до лікаря і почати лікування.

Запідозрити запалення легенів ви зможете, виявивши у себе такі симптоми:

- перша і найголовніша ознака - сильний кашель;

- вас має насторожити погіршення самопочуття після деякого поліпшення або ж, якщо ви хворієте на ГРВІ вже довше тижня;

- якщо вам важко глибоко вдихнути, тобто, будь-яка спроба глибоко вдихнути викликає напад кашлю;

- тривожний симптом - виражена блідість шкіри при підвищеній температурі, нежиті та кашлі;

- якщо розвинулася задишка, хоча температура тіла залишається невисокою;


- якщо при високій температурі зовсім не допомагає парацетамол та інші засоби, такі, як панадол, ефералган, тайленол тощо;

- якщо з 'явилися болі в грудях, які віддаються в живіт, а в деяких випадках болить тільки живіт;

- при пневмонії може почервоніти щока з боку запаленої легені.

Слід пам 'ятати, що категорично не можна встановлювати собі діагноз самостійно і займатися самолікуванням! Єдина можливість точного встановлення причини вашого нездужання - це медичне обстеження та огляд лікаря, а також своєчасне призначення правильного медикаментозного лікування!