Субота, 24 липня 2021

Здоров'я

Все можна купити, тільки здоров’я — ні

Тренування розуму в молодості - захист від старечого недоумства

Стареча (сенільна) деменція - старече недоумство - зазвичай починається у віці близько 70 років. Перший за часом появи і провідний симптом хвороби - неможливість правильно оцінити обстановку, в якій хворий перебуває. Хворий перестає розуміти добре відомі йому речі, неадекватно поводиться. Різко слабшає пам 'ять, насилу засвоюється нове, забувається те, що добре було відомо, хворі не пам' ятають імен знайомих і навіть близьких родичів.

Порушення орієнтування і зниження пам 'яті наростають, і хворі не можуть впоратися з найпростішими і звичайними обов' язками. Типовий симптом деменції - "відхід у минуле" - хворі, втративши пам 'ять про сьогодення, вважають себе молодими людьми, думають, що живі їхні батьки.

Настрій таких хворих або пригнічений, або благодушний, безтурботний, тоді вони можуть жартувати, напевно, пританцьовувати. Часто зустрічається порушення сну. Вночі такі хворі можуть бродити по кімнатах, а вдень дрімати.

Сумний стан.

"Однак деменції можна уникнути за допомогою тренування розуму. І робити це треба вже зараз.


Подібно до того, як добре розвинені кістки допомагають уникнути переломів у старості, розвиток розуму в молодості захищає від старечого недоумства.

Ось деякі поради, які допоможуть зберегти гострий розум у літньому віці.

  • Стежте за своїм здоров "ям - артеріальна гіпертонія, цукровий діабет, депресія, погане харчування руйнівно впливають на мозок.
  • Більше рухайтеся: ходіть пішки, катайтеся на велосипеді, працюйте в саду. Давайте своєму організму фізичне навантаження хоча б 3 рази на тиждень. При заняттях фізкультурою зростає приплив крові до головного мозку, це покращує його роботу і допомагає рости новим нервовим клітинам.
  • Намагайтеся висипатися. Регулярне недосипання не дозволяє сконцентруватися, порушує пам 'ять.
  • Боріться зі стресами. Стрес порушує процеси запам 'ятовування, навчання, веде до безсоння.
  • Тренуйте розум: розгадуйте кросворди і головоломки, вчіться грати на музичних інструментах або вивчайте іноземну мову.
  • Харчуйтеся правильно. Для мозку корисно їсти менше насичених жирів, більше овочів і фруктів, продуктів, що містять вітаміни групи В.